Aktuální informace o tratích

V rámci značení obou tratí jsme narazili na různé záludnosti.
Rádi bychom vás o nich informovali.
Tyto informace odprezentujeme též na výkladu trati.

  1. Padlý strom s pletivem v místě prvního stoupání (LONG i SHORT)
Místo se nachází na začátku prvního stoupání na konci obce Radějov
Toto místo se dá obejít cestičkou vpravo. Navedou vás šipky na zemi nebo fáborky.

2. Tři padlé stromy u druhého stoupání (LONG i SHORT)

U druhého stoupání jsou v trase tři padlé stromy. Nebylo v našich silách je odstranit. Zvyšte zde prosím pozornost a z rozvahou stromy obejděte. Bylo by nejspíš zbytečné zranit se v první části trati nabodnutím se na kořen.

3. Mírná změna tratě u klesání v oblasti Čertoryje (LONG)

Původní trasa je značena červeně. Byli jsme nuceni na poslední chvíli upravit trať – po domluvě s CHKO, protože trať může v těchto místech vést pouze po zelené turistické značce.
Pro vás závodníky je to změna k lepšímu, neboť poběžíte dále po cestě a trasa se vám o něco zkrátí. Je ale dobré vědět, že v souborech .gpx je stále stará verze.

4. Nebezpečný traverz nad potokem v Měsíčním údolí (LONG i SHORT)

V místě, kde vede trať v Měsíčním údolí podél potoka (je to kousek od začátku stoupání na Sopku), je stezka nad potokem. Zrovna toto místo není dobré k tomu, abyste nabírali čas a hnali to hlava nehlava.
Proto prosím přibrzděte a zvyšte opatrnost.
Pokud nám tam napadáte do potoka, jen obtížně vás pak budeme transportovat k sanitce.

5. (UPDATE) Nebezpečná klouzanice v Měsíčním údoli

Po nočních deštích ze čtvrtka na pátek se nám objevilo další nebezpečné místo na trati a to hned za popsaným traverzem v Měsíčním údolí. Místo, které se za sucha dá při umění akrobacie vyběhnout, se proměnilo na plnohodnotnou skluzavku.

Na fotce to vpadá ještě v pohodě – ale fakt to klouže (foceno v pátek po obědě)

Připravili jsme pro váz stezku, kterou lze místo obejít vpravo. Je zde možnost přidržet se padlého stromu a je zde vyhotoveno několik schodů ve svahu.

Zde to naopak vypadá divoce, ale hlavní výhoda je zde padlý strom, který slouží jako zábradlí.

Co ale v žádném případě nezkoušejte, je pokračovat podél potoka. Stezka, která ze začátku vypadá lákavě se zvedá nad potok a v jednom místě se zde uvezl svah a vy stojíte na kluzkém bahně ve dvoumetrové výšce nad potokem. Zkoušel jsem a v žádném případě nedoporučuji. Proto jsme se pokusili cestu v tomto místě páskou zatarasit.

Tudy NE!!! – Je to cesta do Mordoru.5. Značení – “ Zákaz vstupu“

Letos jsme se rozhodli označit celou trať plastovými značícími páskami z názvem „Zákaz vstupu“. Neděste se prosím – nechceme vás vyhánět z lesa. Vedlo nás k tomu to, že se pásky odliší od klasických dvoubarevných pásek.
Pokud však uvidíte hlubokou jámu, kolem které bude páska zákaz vstupu, zamyslete se prosím, zda je moudré, do této jámy skákat a zda náhodou tato jáma s celým závodem vůbec nesouvisí.
Fáborky jsou na trase cca. 60m od sebe a v některých obtížnějších úsecích i blíže. Dále jsem podpořili značení šipkami pomocí značícího spreje a směrovými tabulemi u výrazné změny směru trasy.
Snad budete spokojeni.

Pokud při tréninku narazíte ještě na nějakou záludnost, dejte nám prosím vědět buď na Fb, mail: jakub-binder@email.cz nebo telefon: +420 721 370 956.